Nastała jesień, ciężki czas dla ludzi lubujących się w wypadach do lasu, z wieczorami przy ognisku itd. Postanowiliśmy stworzyć kilka projektów, które na czas ' zimnych dni ' w jakiś sposób nas zajmą. Na początek stworzyliśmy terrarium dla mojego straszyka Shona. Kilka fot z przebiegu tworzenia.
Praktyczna rada-w przypadku cięcia w pleksie okulary okazują się niezbędne! Pleksa jest materiałem, który na prawdę rozprasza się na wszystkie strony-warto więc zadbać o bezpieczeństwo własne, żeby później nie walczyć z opiłkami w oczach.
Szkielet terrarium-na zdjęciu początkowe plany.
Terrarium nabiera wyrazu-powstają ściany boczne i dach. Najważniejsze to odpowiedni pomiar kątów.
Do stworzenia terrarium wykorzystaliśmy zwykłą sklejkę i pleksę. Sklejka posłużyła nam za ścianę tylną oraz podstawę terrarium. Jeśli chodzi o podłożę to polecam wiórki kokosowe, które zalane odpowiednią ilością wody puchną. Tak uzyskujemy naturalny klimat ( wilgotny i parny ) dla straszyków z Nowej Gwinei.
Na końcu warto wsadzić do terrarium kilka świeżych liści owocowych. Osobiście korzystam z liści dzikiej maliny.
Mission Complete-terrarium w domu ; )






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz