Nie ma cierni bez kolców jak łatwych dróg do celu
Nie poznasz smaku sukcesu bez porażek wielu
Świat nauczył mnie próbować zanim powiem że się nie da
Ci będący bliżej piekła myślą że pójdą do nieba
Nie ma lekko człowieku, powiedz kogo chcesz oszukać
Jeśli nie masz jeszcze celu w życiu szybko zacznij szukać
Zacznij liczyć się z innymi, nie bądź ignorantem
Zanim dostaniesz po oczach pieprzowym dezodorantem
Szczerze przyznaj się do błędu i opuść głowę w dół
A jak czujesz że masz rację to jebnij pięścią w stół
Nie bądź jak święty wół bo tarasując drogę
Ktoś rozpędzi się i jebnie-ja Ci wtedy nie pomogę
Otwórz oczy zacznij myśleć-świat należy do kumatych
Każdy lubi smak zwycięstwa nie gorzki posmak straty
Nie kocha się na raty-nie ma kredytu na życie
Dzień kończy się nocą a zaczyna o świcie.
Biorę na siebie czasami za dużo-często odpowiedzialność za coś, za kogoś..to może być męczące ale uwielbiam ten masochistyczny świat, kiedy dba się o coś czy kogoś a mimo to nie ma odzewu z drugiej strony a nawet bywa zlewka.
I co-głupi jestem? Możliwe, ale kto w tych czasach poświęca coś kosztem swojego szczęścia? Kto chce lepiej dla innych niż dla siebie? Gdzie Ci ludzie są-bo jeśli są to z chęcią się z nimi spotkam i porozmawiam.
Jestem może nie z tej epoki, może powinienem żyć między XVIII a XIX wiekiem ale nie-żyję teraz, czuję teraz i mówię teraz. Jestem tu, ciągle ten sam tyle że z co raz większym doświadczeniem na przykre sprawy i mądrzejszy o doświadczenia tego, co skończyło się niepowodzeniem...ciągle kurwa wiatr z piachem w oczy. Ale..
..ale jest nadzieja, coś czego większości zabrakło przy realizowaniu planów. To coś co świeci jak świeczka w najciemniejszych krainach. To jest jak kropla wody dla spragnionej, popękanej ziemi. To coś co jest we mnie i trzyma mnie przy byciu dobrej myśli. Żyje się tylko raz, warto ten jeden raz zrobić wszystko co trzeba, by być szczęśliwym. A jeśli w przeszłości coś nie poszło tak jak miało, to czas jest teraz by to naprawić.
" Spierdoliłeś coś, to czasem lepiej nie naprawiać,
Bo zagojone rany można łatwo rozdrapać "
" Swoje sprawy pozałatwiać, samo nic się nie rozwiąże,
Porozmawiaj z nią, milczenie pogłębia problem "
Dwie różne myśli jednego autora.
Uwierz mi, że gdyby nie nadzieja i wiara..
