czwartek, 29 listopada 2012

Na jesienne wieczory

W dzisiejszym odcinku-banany w cieście ; )

Zaczniemy od produktów:

-banany
-mąka
-jajka
-mleko
-woda
-cukier waniliowy
-proszek do pieczenia
-bita śmietana
-wiórki czekoladowe
 -mandarynki/ pomarańcze ( polecam również kiwi )
-coś od siebie ; )


Mamy już ciasto. Teraz szykujemy patelnię. Rozgrzewamy i na głęboki i gorący tłuszcz wrzucamy nasze banany w cieście.


Proponuję podawać z bitą śmietaną, mandarynką i Nutellą. Mandarynkę można zastąpić pomarańczem lub kiwi.


Wiórki czekoladowe-najlepiej wychodzą starte na tarce z 5 kostek czekolady. Polecam czekolady typu
" łaciata" np. Milka.


Ciasto w czasie smażenia dość mocno strzela, dlatego warto zachować ostrożność. Co jakiś czas obracamy aż do uzyskania złocistego koloru ciasta.


Tak usmażone, złociste placki z bananem są już gotowe do spożycia. Całość posypujemy przygotowanymi wcześniej wiórkami czekoladowymi.

Polecam jako deser.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz